dnes je 7.12.2022

Input:

Vyplatenie odmeny zo sociálneho fondu pri príležitosti pracovného jubilea v roku 2017

22.9.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2017.18.2.2 Vyplatenie odmeny zo sociálneho fondu pri príležitosti pracovného jubilea v roku 2017

Ing. Martina Švaňová


Ako postupovať pri vyplatení odmeny zo sociálneho fondu pri príležitosti pracovného jubilea alebo životného jubilea, ak je v dobe dovŕšenia zamestnanec na rodičovskej dovolenke?

Podľa § 11 ods. 7 písm. c) zákona č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o zdravotnom poistení”) je za fyzickú osobu, ktorá poberá rodičovský príspevok, platiteľom zdravotného poistenia štát. Toto ustanovenie sa rovnako vzťahuje tak na zamestnanca ako i na samostatne zárobkovo činnú osobu. Avšak, ak zamestnanec nejaký príjem počas poberania rodičovského príspevku bude mať, tak tento príjem bude podliehať plným zdravotným odvodom plateným tak zamestnancom ako aj jeho zamestnávateľom. Zamestnávateľ prihlasuje