dnes je 20.5.2024

Input:

Predaj na trhu a elektronická registračná pokladnica

29.11.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2019.11.2.2 Predaj na trhu a elektronická registračná pokladnica

Ing. Monika Ziškayová


Fyzická osoba - nepodnikateľ, chce vyrábať sviečky - hand made - a tieto potom predávať na burzách a trhoch. Potrebuje k tejto činnosti živnostenský list, elektronickú pokladnicu alebo niečo? Sviečky budú z vosku alebo podobného materiálu, nie z včelieho vosku, ak je to vôbec podstatné. Môže SZČO - podnikateľ, predávať tieto sviečky na farmárskej burze bez ERP alebo má nejakú inú možnosť, ako ich predávať bez ErP?

Odpoveď:

Podľa § 3 ods. 1 zákona č. 289/2008 Z. z. o používaní elektronickej registračnej pokladnice je povinný evidovať tržbu v elektronickej registračnej pokladnici (ERP) alebo v systéme e-kasa podnikateľ. Podnikateľom sa pritom podľa Obchodného zákonníka rozumie osoba zapísaná v obchodnom registri, osoba, ktorá podniká na základe živnostenského oprávnenia, osoba, ktorá podniká