dnes je 25.9.2021

Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Účtovanie náhrady pri taxislužbe alebo vloženie auta do obchodného majetku

7.4.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Otázka:

Podnikateľ fyzická osoba neplatiteľ DPH má koncesiu na taxislužbu. Vlastné osobné motorové vozidlo nevložil do obchodného majetku. Účtuje v JÚ. Môže účtovať náhradu 0,183 za km alebo musí vložiť auto do obchodného majetku?

Odpoveď:

Predovšetkým treba pripomenúť, že podľa § 27 ods.1 zákona č.56/2012 Z.z. o cestnej doprave v z.n.p. (ďalej iba „zákon o cestnej doprave“)

Prístup ZADARMO k tomuto dokumentu majú len registrovaní užívatelia portálu SZČO profi.
Zatriedenie dokumentu
Zatriedenie dokumentu
Vzťahuje sa k téme:
Vzťahuje sa k typu informácie:
www.szz.sk
www.zps.sk
www.keepi.sk
www.sfa.sk
www.szk.sk