dnes je 20.6.2021

Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Účet na podnikanie - živnostník

25.5.2011, Zdroj: Verlag Dashöfer

Otázka:

Získal som živnostenský list. Môžem použiť pre podnikanie svoj bežný účet v banke ?

Odpoveď:

Fyzická osoba s príjmami zo živnosti podľa § 6 ods. 1 písm. b) zák. č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v zn.n.p. (ďalej len „ZDP“) nemá zatiaľ žiadnym osobitným predpisom ustanovenú povinnosť mať otvorený účet. V tejto súvislosti však odporúčame sledovať zmeny, ktoré môžu nastať v tejto oblasti.

Neuvádzate, aké výdavky si budete

Prístup ZADARMO k tomuto dokumentu majú len registrovaní užívatelia portálu SZČO profi.
Zatriedenie dokumentu
Zatriedenie dokumentu
Vzťahuje sa k typu informácie:
www.szz.sk
www.zps.sk
www.keepi.sk
www.sfa.sk
www.szk.sk