dnes je 29.10.2020

Input:

Registrácia na portáli Finančnej správy

3.7.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:21:58

Kapitoly videa

Videoseminár zosumarizuje možnosti, ako elektronicky komunikovať s Finančnou správou, pomôže s výberom vhodnej formy. Poukáže na základné problémy, ak nefunguje občiansky preukaz – eID. Seminár ďalej vysvetlí rozdiel medzi portálmi slovensko.sk a financnasprava.sk. Ďalej krok za krokom prevedie registráciou a autorizáciou na portál Finančnej správy.

Obsah:

Videoseminár začína nultým krokom, ktorý je potrebný uskutočniť pred samotnou registráciou na portál Finančnej správy. Tým je voľba spôsobu, ako chce užívateľ s Finančnou správou komunikovať. Videoseminár jednotlivé formy vysvetlí, objasní ich výhody a nevýhody a na záver poradí, ktorá forma je vhodná pre rôzne skupiny občanov.

Videoseminár ďalej zodpovie, aký je rozdiel medzi štátnymi portálmi slovensko.sk a financnasprava.sk, kedy sa ktorý z nich používa.

Následne krok za krokom prevedie videoseminár samotnou registráciou na portál Finančnej správy. Poradí, kam treba kliknúť a čo presne treba vyplniť v procese registrácie. Ďalej poradí, ako si registráciu zjednodušiť a vyhnúť sa autorizácii. Ak však autorizácia potrebná bude, videoseminár vysvetlí, čo to presne autorizácia je a ako pri nej postupovať.

Lektor

Ing. Marcela Bošková ACCA

Ing. Marcela Bošková ACCA

Lektorka ekonomických a daňových tém. Má viac ako 12-ročné praktické skúsenosti v oblasti účtovníctva a daní. Jej odborná prax zahŕňa vedenie účtovníctva, zostavovanie daňových priznaní, daňové poradenstvo k transakciám aj na medzinárodnej úrovni, či daňové obhajoby klientov pred správcom dane. Je členkou Slovenskej komory daňových poradcov a medzinárodnej účtovnej organizácie Association of Chartered Certified Accountants. Zároveň sa ako daňový odborník vyjadruje pre slovenské médiá.

www.szz.sk
www.zps.sk
www.keepi.sk
www.sfa.sk
www.szk.sk