dnes je 20.6.2021

Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Predaj nehnuteľnosti využívanej sčasti na podnikanie

28.6.2006, Zdroj: Verlag Dashöfer

V roku 2006 som túto nehnuteľnosť predal. Bude príjem z predaja tejto nehnuteľnosti oslobodený od dane z príjmov?

Odpoveď
Podľa § 9 ods. 1 písm. a) zákona  o dani z príjmov je od dane oslobodený príjem z predaja bytu alebo obytného domu s najviac dvoma bytmi vrátane súvisiacich pozemkov, ak v ňom mal predávajúci trvalý pobyt najmenej po dobu 2 rokov bezprostredne pred predajom, okrem príjmov z predaja týchto

Prístup ZADARMO k tomuto dokumentu majú len registrovaní užívatelia portálu SZČO profi.
Zatriedenie dokumentu
Zatriedenie dokumentu
Vzťahuje sa k typu informácie:
www.szz.sk
www.zps.sk
www.keepi.sk
www.sfa.sk
www.szk.sk