dnes je 23.10.2021

Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Je možné prerušiť odpisovanie aj jednotlivého hmotného majetku? 

24.5.2004, Zdroj: Verlag Dashöfer

Umožňuje zákon o dani z príjmov rozčleniť HM na majetok, z ktorého sa odpisy v účtovníctve uplatňujú a na majetok, ktorého odpisovanie je prerušené, prípadne toto prerušenie sa vzťahuje na HM ako celok?

Odpoveď 
Od 01.01.2004 platí zákon č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov, ktorý v § 22 ods. 9 rieši prerušenie odpisovania. Daňovník môže uplatňovanie odpisov prerušiť, a to len na jedno celé zdaňovacie

Prístup ZADARMO k tomuto dokumentu majú len registrovaní užívatelia portálu SZČO profi.
Zatriedenie dokumentu
Zatriedenie dokumentu
Vzťahuje sa k typu informácie:
www.szz.sk
www.zps.sk
www.keepi.sk
www.sfa.sk
www.szk.sk