Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Elektronická komunikácia s Finančnou správou

3.7.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:13:05

Videoseminár v krátkosti zosumarizuje, kto je povinný komunikovať s Finančnou správou elektronicky. Ďalej krok za krokom naučí, ako sa orientovať v prostredí Finančnej správy a ukáže, ako spraviť základné podania – daňové priznanie živnostníka, odklad daňového priznania a žiadosti na daňový úrad. Na záver ukáže, ako si overiť, či elektronické podanie daňový úrad obdržal.

Obsah: Videoseminár v krátkosti zosumarizuje, kto musí povinný komunikovať s Finančnou správou elektronicky a vysvetlí, čo všetko musí byť podávané iba elektronicky. Ďalej sa detailne venuje tomu, ako spraviť elektronické podanie na daňový úrad. Videoseminár krok za krokom vysvetlí ako sa prihlasuje na portáli Finančnej správy, ako vyzerá osobná zóna daňovníka po prihlásení, naučí vyhľadávať vo formulároch, ukáže ako spraviť najčastejšie podania (daňové priznanie živnostníka, odklad daňového priznania a poslanie žiadosti na daňový úrad). Na záver naučí, ako si skontrolovať, či podanie daňový úrad obdržal.

Lektor

Ing. Marcela Bošková ACCA

Ing. Marcela Bošková ACCA

Lektorka ekonomických a daňových tém. Má viac ako 12-ročné praktické skúsenosti v oblasti účtovníctva a daní. Jej odborná prax zahŕňa vedenie účtovníctva, zostavovanie daňových priznaní, daňové poradenstvo k transakciám aj na medzinárodnej úrovni, či daňové obhajoby klientov pred správcom dane. Je členkou Slovenskej komory daňových poradcov a medzinárodnej účtovnej organizácie Association of Chartered Certified Accountants. Zároveň sa ako daňový odborník vyjadruje pre slovenské médiá.

Súbory na stiahnutie

VDU_Elektronicka komunikacia_Prezentacia.pdf 0.97 MB
 
 Váš názor
Čo by ste zmenili na tomto portáli?
 Úspešne odoslané
Input: