dnes je 17.10.2021

Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Daňový náklad a odpočet DPH pri náramkových hodinách

10.3.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Otázka:

Môže si právnik, SZČO zaúčtovať do daňových nákladov, resp. odpisovať náramkové hodinky a odpočítať DPH?

Odpoveď:

Základné pravidlo možnosti uplatnenia výdavku ako daňového je obsiahnuté v rámci ustanovenia § 2 písm. i) zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej iba „zákon o dani z príjmov“), v zmysle ktorého je daňovým výdavkom výdavok (náklad) na

Prístup ZADARMO k tomuto dokumentu majú len registrovaní užívatelia portálu SZČO profi.
Zatriedenie dokumentu
Zatriedenie dokumentu
Vzťahuje sa k téme:
Vzťahuje sa k typu informácie:
www.szz.sk
www.zps.sk
www.keepi.sk
www.sfa.sk
www.szk.sk