Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Vyradenie kníh z pohľadu DPH

26.11.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Architekt, v minulosti vydal drobné publikácie o architektúre. Ešte mu dosť ostalo a chcel by ich už vyradiť z účtovníctva, zo zásob. Je platca DPH, vedie JÚ - v prípade vyradenia musí odviesť DPH z ceny v akej vedie publikácie na sklade?

Z dôvodu likvidácie zásob nemá platiteľ dane z pridanej hodnoty povinnosť odviesť DPH, ktorú si pri nákupe odpočítal. Tú má v prípade krádeže tovaru, a to za zdaňovacie obdobie, v ktorom zistil krádež tovaru. Uvedené vyplýva z §53 ods. 5 zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty.

V zmysle §21 ods. 2 písm. n) zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov daňovým výdavkom nie sú výdavky vo výške obstarávacej ceny vyradeného tovaru:

  • z dôvodu jeho klasifikácie ako nebezpečného,

  • likvidáciou z dôvodu uplynutia doby použiteľnosti, ak daňovník

 
 Váš názor
Čo by ste zmenili na tomto portáli?
 Úspešne odoslané
Input: