Najnovšie
 
 
CallMeBack
Do not fill this:
 
WriteMeBack
Do not fill this:
 
Modré číslo / bezplatná linka
 
Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Do not fill this:

Ukážka obsahu:

Daňový bonus

Archív 28.3.2013, , Zdroj: Verlag Dashöfer

5.4.5.6 Daňový bonus

Daňový bonus je suma daňového zvýhodnenia na každé dieťa žijúce s daňovníkom v domácnosti. Ide o príjem od dane oslobodený. Týka sa len podnikateľov a zamestnancov, daňovníkov len s ďalšími druhmi príjmov sa netýka. Znižuje daň z príjmov fyzických osôb.

Suma mesačného daňového bonusu sa každoročne zvyšuje (spravidla k 1. júlu) rovnakým koeficientom, ako suma životného minima platná pre plnoletú fyzickú osobu.

Na jeho uplatnenie musia byť splnené podmienky, pričom podstatný je stav ich splnenia na začiatku mesiaca. Ak sa dieťa narodí, ak začína sústavná príprava na povolanie alebo ak je dieťa osvojené alebo prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu, vtedy sa daňový bonus môže uplatniť už za príslušný kalendárny mesiac.

Nárok na všetky deti si môže uplatniť len jedna oprávnená osoba. Ak ich je viac (napr. matka alebo otec), za celý rok si nárok uplatní jedna osoba, alebo časť roka jedna osoba a zostávajúcu časť roka druhá osoba na všetky deti. Ak sa nedohodnú, nárok na všetky deti sa uplatňuje alebo prizná (pri kontrole) v poradí: matka, otec, iná oprávnená osoba.

...
Koniec ukážky
...

Prístup k tomuto dokumentu majú len predplatitelia SZČO profi po prihlásení užívateľským menom a osobným heslom.

SZČO profi = 10 - 15 nových garantovaných článkov každý mesiac!

Objednajte si predplatné SZČO profi a získajte tak prístup k databáze denne aktualizovaných odborných textov pokrývajúcich dôležitých pre samostatne zárobkovo činné osoby. Veľmi ľahkú orientáciu v tejto unikátnej knižnici uľahčuje prepracovaný systém vyhľadávania, vďaka ktorému rýchlo nájdete vždy správne a overené informácie.

 •  
predplatné SZČO profi na 12 mesiacov

  Tento mesiac vám prinášame aj tieto články:

  • Prechod zo SZČO na s.r.o.
  • Odpis pohľadávok v jednoduchom účtovníctve
  • Zmeny v zákone o spotrebnej dani z tabakových výrobkov - účinné od 1.3.2014
  • Kompenzačné platby vyplácané FO podľa zákona o dani z príjmov účinného od 1.1.2014
  • Účtovné a mzdové veličiny pre rok 2014

  Vždy presné a aktuálne informácie, prehľad v problematike vo forme riešení konkrétnych situácií z praxe zrozumiteľne vysvetlených na príkladoch.

  SZČO profi Vás pripraví rýchlo a jednoducho - promptne Vás upozorní na zmeny a novely, ako aj na politické dianie a na to, čo možno očakávať prostredníctvom viac ako 10-15 garantovaných článkov mesačne.

  Staňte sa predplatiteľom SZČO profi. Nikde inde nenájdete takú koncentráciu článkov o pripravovaných zmenách, naviac s garanciou aktuálnosti a správnosti.


  Do doby, než sa stanete predplatiteľom SZČO profi, môžete po prihlásení využiť bezplatný prístup do týchto súvisiacich dokumentov

  26.3.2013 Daňový bonus na dieťa
  8.7.2013 Daňový bonus sa od augusta zvyšuje
  19.12.2012 Daňový bonus v roku 2012
  5.12.2012 Parlament včera definitívne odobril zvýšenie daní od 1.1.2013
  13.2.2013 Daňové priznanie za rok 2013. Aké zmeny čakajú SZČO?